25 вересня
Завантажити ще

Україна створить флот морських дронів

Україна створить флот морських дронів
Фото: REUTERS

В Україні створять флот морських дронів, на який з наступного тижня стартує збір коштів. Гроші можна буде пожертвувати через платформу United24. Про це повідомив у своєму зверненні президент Володимир Зеленський.

- Наступного тижня запустимо ще один фандрейзинговий напрямок – будемо акумулювати кошти для флоту морських дронів. Думаю, абсолютно кожен розуміє, що це й для чого це, і впевнений, що мільйони людей підтримають і такий напрямок у нашій обороні. Як це працює – всі вже бачили. І це тільки для захисту нашої, нашої морської акваторії, на чуже ми не претендуємо, – заявив Зеленський.

Як зазначив президент, за 6 місяців роботи платформи United24 на підтримку ЗСУ було зібрано близько 220 мільйонів доларів.

- Майже 220 мільйонів доларів внесків від мільйонів людей з більш ніж сотні країн. Для України купуються дрони, гелікоптери, машини для розмінування, зокрема дуже ефективна Armtraс, десятки швидких, які вже працюють у прифронтових районах, - наголосив він.

Голова держави нагадав, що до проекту приєдналися низка зіркових послів, серед яких - екс-головний тренер збірної України з футболу Андрій Шевченко, відома тенісистка Еліна Світоліна, боксер Олександр Усик, американський актор Лев Шрайбер та низка інших знаменитостей.