26 березня
Завантажити ще

Україна закликала невідкладно ввести жорсткі IT-санкції проти Росії

Україна закликала невідкладно ввести жорсткі IT-санкції проти Росії
Фото: president.gov.ua

Україна закликала невідкладно ввести жорсткі IT-санкції проти Росії. Офіс президента повідомив, що група Єрмака - Макфола опублікувала 7-й документ з рекомендаціями для обмежень.

- Жорсткі IT-санкції проти росії - ось що потрібно зробити невідкладно. Отже, продаж ІТ-технологій і пов’язаних із ними можливостей будь-яким суб’єктам усередині Росії та їх обслуговування (прямо чи опосередковано) має бути негайно припинено, - написав глава Офісу президента Андрій Єрмак у своєму телеграм-каналі.

На думку Єрмака, жорсткі ІТ-санкції стануть серйозною перешкодою для російської військової машини в її операціях проти України, а також для здатності Росії використовувати свою інформаційну машину проти України, Заходу та російського населення.

Група Єрмака - Макфола рекомендувала зацікавленим урядам та ІТ-компаніям вжити негайних заходів для:

1. Блокування доступу до ІТ, які підтримують російську військову машину та її використання проти України.

2. Блокування доступу до ІТ, які дозволяють Росії вести інформаційну та кібервійну проти України та інших.

3. Блокування доступу до ІТ, що дозволяє російському уряду ізолювати своє населення від наслідків дій Росії.

Головна рекомендація документа - заклик заблокувати для РФ можливість використовувати або отримувати ІТ, які містять програмне забезпечення, мікропрограми та компоненти, які були виготовлені будь-якою країною, що запровадила санкції.

6 жовтня Євросоюз ухвалив восьмий пакет санкцій проти Росії за її війну в Україні. ЄС почав готувати дев'ятий пакет санкцій.