Завантажити ще

Радбез ООН відхилив запропоновану РФ резолюцію про "біолабораторії" в Україні

Радбез ООН відхилив запропоновану РФ резолюцію про
Фото: EDUARDO MUNOZ/REUTERS

Рада безпеки ООН переважною більшістю голосів відхилила пропозицію РФ створити комісію для розслідування її фейкових заяв про те, що Україна та США ведуть «військово-біологічну» діяльність, що порушує конвенцію про заборону використання біологічної зброї. Як повідомив WP, російську резолюцію підтримав лише Китай.

США, Великобританія та Франція проголосували «проти», а 10 інших країн Ради утрималися. Таким чином резолюцію не ухвалили як ту, яка не набрала необхідних для ухвалення дев’яти голосів «за».

Запропонована резолюція закликала 15 членів Ради безпеки провести розслідування скарги Росії і представити звіт із рекомендаціями раді до 30 листопада. Після голосування заступник посла Росії Дмитро Полянський заявив, що його уряд «дуже розчарований»  рішенням Ради, яка «не відповіла позитивно на його прохання створити комісію».  

Посол США Лінда Томас-Грінфілд заперечила йому, що США проголосували проти резолюції, «оскільки вона заснована на дезінформації, нечесності, недобросовісності та повній відсутності поваги до цього органу».

Заступник посла Мексики Хуан Мануель Гомес Робледо, чия країна утрималася, заявив, що Росія не надала доказів для початку розслідування. І додав, що створити комісію, яка звітуватиме за 28 днів, «нереально». До того ж комісія не може бути незалежною та об’єктивною, якщо РФ буде включена до складу ради, тому її доведеться виключити, «оскільки це одна з сторони, які беруть участь у збройному конфлікті».

РФ почала стверджувати про секретні американські лабораторії біологічної війни в Україні ще в березні 2022-го року. Це ствердження було спростовано незалежними вченими, українськими лідерами та офіційними особами в Білому домі та Пентагоні.

Згідно розслідування Associated Press, в Україні дійсно є мережа біологічних лабораторій, які отримали фінансування та дослідницьку підтримку від США. Вони належать і управляються Україною та є частиною ініціативи під назвою "Програма зменшення біологічної загрози, яка спрямована на зменшення ймовірності смертельних спалахів, як природних, так і створених людиною".

В кінці жовтня РФ також скликала засідання Ради безпеки ООН, на якому вже обговорювали українські «біологічні біолабораторії». Тоді Томас-Грінфілд назвала зустріч «колосальною втратою часу», підкресливши що ці заяви є частиною московської «кампанії дезінформації», яка намагається «відвернути увагу від звірств, які російські сили чинять в Україні, і це відчайдушна тактика виправдання невиправданої війни».