Завантажити ще

Вперше в історії: британські юристи подали до суду на ПВК "Вагнер" та Пригожина

Вперше в історії: британські юристи подали до суду на ПВК
Фото: ІГОР РУССАК/REUTERS

Юридична компанія з Британії McCue Jury & Partners подала позов до Високого суду Лондона проти російського олігарха Євгена Пригожина та його приватної військової компанії "Вагнер" через участь у війні Росії проти України. Про це йдеться на створеній юристами краудфандинговій сторінці для пожертвувань на фінансування судових витрат та команди експертів.

- Українські жертви незаконної війни Росії подали цивільний позов до Високого суду Лондона проти "Путінської військової машини" і, зокрема, його приватної армії - групи "Вагнера" та її засновника Євгена Пригожина. Ця акція є частиною ширшої правової кампанії громадянського суспільства, що проводиться міжнародною групою юристів, слідчих та активістів, – зазначено у повідомленні.

Як зазначили в компанії, це перший в історії випадок подання позову проти приватної військової компанії за навмисне заподіяння шкоди та страждань за рахунок використання нею тероризму як зброю війни.

- Цей судовий позов Великобританії продемонструє використання тероризму та незаконних засобів змови між "Вагнером" і Путіним, щоб тероризувати народ України і, таким чином, прагнення забезпечити справедливе відшкодування жертвам, щоб допомогти Україні відновитися після неминучої поразки Путіним, - підкреслили юристи.

Британські фахівці впевнені, що судовий процес із Пригожиним та його ПВК завдасть реального удару по "військовій машині Путіна" і дасть шанс на отримання репарацій тим, хто постраждав від російського вторгнення.

- Активи на мільярди доларів, пов'язані з "Вагнером", Путіним та його клептократією, були заморожені відповідно до санкцій у всьому світі, і ще більше активів залишаються незамороженими і продовжують живити військову машину. Це та інші дії в рамках кампанії можуть допомогти гарантувати, що жоден із заморожених активів не буде повернутий цим військовим злочинцям, що їхні бойові заощадження будуть виснажені, а їхні величезні багатства перейдуть безпосередньо до їхніх жертв, - йдеться у повідомленні.

У позові McCue Jury & Partners фігуруватимуть група позивачів із громадян України, які постраждали від дій ПВК "Вагнер". Фінансуватимуться судові витрати за рахунок краудфандингу.