Міністерство оборони Росії звинуватило українських захисників у атаці Чорноморського флоту. У зв'язку з цим російська сторона призупиняє участь у "зерновій" угоді. Про це повідомляє прес-служба відомства.
- З урахуванням проведеного 29 жовтня київським режимом за участю фахівців Великобританії терористичного акту проти кораблів Чорноморського Флоту та цивільних судів, задіяних у забезпеченні безпеки «зернового коридору», російська сторона зупиняє участь у реалізації угод щодо вивезення сільськогосподарської продукції з українських портів, - заявили відомстві.
На цю заяву вже відреагувала українська сторона. Голова ОП Андрій Єрмак заявив, що Росія вкотре застосовує шантаж.
- Примітивність російського шантажу у всьому. Ядерний шантаж, енергетичний, продовольчий... Вигадки про «брудну бомбу», з яких сміється весь світ. Вигадані теракти на власних об'єктах... Все дуже просто і передбачувано. Агонія злочинців, які не можуть зрозуміти, що інфантильними ультиматумами вони нічого не досягнуть. І що їхній час добігає кінця, - написав Єрмак у своєму Телеграм-каналі.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна попереджала про плани Росії зруйнувати зернову ініціативу. За його словами, зараз для блокування "зернового коридору" Кремль використовує фальшивий привід.
– Ми попереджали про плани Росії зруйнувати Чорноморську зернову ініціативу. Тепер Москва під фальшивим приводом блокує зерновий коридор, який забезпечує продовольчу безпеку мільйонів людей. Я закликаю всі держави вимагати від Росії припинити свої голодні ігри та знову взяти на себе зобов'язання, - написав голова МЗС у Твіттері.
У Великобританії заявили, що хибними звинуваченнями влада Росії намагається відвернути увагу світу від свого незаконного вторгнення в Україну.
- Щоб відволікти увагу від свого катастрофічного ставлення до незаконного вторгнення в Україну, Міністерство оборони Росії вдається до хибних заяв епічного масштабу. Ця вигадана історія більше говорить про суперечки всередині російського уряду, ніж про Захід, - йдеться у повідомленні британського Міністерства оборони.
ПРО ЩО МОВА?
Угоду про відновлення експорту зерна було підписано Україною, Туреччиною та ООН у липні у Стамбулі. Тоді ж аналогічний документ підписали Росія, Туреччина та ООН. Згідно з домовленостями, сторони мають забезпечити безпечний експорт української агропродукції. Підписані ініціативи діють до 22 листопада. Згідно з умовами угоди, після 120 днів з дня підписання документ буде автоматично продовжено, якщо жодна із сторін не повідомить, що хоче його припинити.