Завантажити ще

ООН: Усі сторони підтвердили свої зобов'язання щодо "зернової" угоди

ООН: Усі сторони підтвердили свої зобов'язання щодо
Фото: news.un.org

Після того, як Росія завдала ракетного удару по одеському порту, всі сторони підтвердили свої зобов'язання щодо угоди про безпечний експорт українського зерна. Про це йдеться у заяві Організації об'єднаних націй.

- З моменту підписання Чорноморської ініціативи щодо вивезення зерна та іншої продукції з України Організація Об'єднаних Націй перебуває на зв'язку з усіма сторонами, які знову запевнили ООН у своїй прихильності до підписаних угод. Сторони в неділю (24 липня. – Ред.) ще раз підтвердили свої зобов'язання, взяті у рамках підписаних раніше документів, – заявили в організації.

За словами заступника прес-секретара ООН Фархана Хака, перше судно може «почати рух» найближчими днями, а поки що Центр у співпраці з представниками судноплавної галузі розробляє детальний протокол цих поїздок.

- Протокол буде опубліковано найближчим часом. Уряд Туреччини великодушно надав приміщення для Спільного координаційного центру, який уже розпочав свою діяльність. До завтра туди прибудуть представники всіх сторін та ООН, – зазначив він.

Йдеться про угоду, яку підписали Україна, Туреччина та ООН у Стамбулі 24 липня. Воно передбачає безпечний експорт зерна з українських портів. Аналогічну угоду підписали Туреччина, ООН та Росія. Наступного дня після підписання цих документів російські війська завдали ракетного удару по порту в Одесі, де зберігається зерно для вивезення на експорт.

Тоді президент Володимир Зеленський назвав російський удар по одеському порту варварством та доказом неможливості діалогу з РФ. В ООН припустили, що Росія не порушила домовленості, оскільки вона не зобов'язувалася утримуватися від ударів по тих частинах українських портів, які безпосередньо не використовуються для експорту зерна, якщо поблизу є військова мета.