12 червня
Завантажити ще

У мукачівському замку "Паланок" замість угорського птаха встановили тризуб

У мукачівському замку
Фото: t.me/andriybaloha

У замку "Паланок" у Мукачеві встановили тризуб замість угорського символа - містичного птаха турул. Про це 25 жовтня у своєму телеграм-каналі повідомив мер Андрій Балога.

- Сьогодні на знаковому для нашої громади та всього Закарпаття місці, на території замку «Паланок», на честь наших героїв захисників та захисниць, встановили наш національний символ, малий Державний Герб України – Тризуб, - написав він.

Присутні священнослужителі освятили символ України, повідомило місцеве видання mukachevo.net. Тризуб висотою 3,5 метри виготовили з металу. Це найбільший та найвищий тризуб на Закарпатті. Турул буде знаходитись у музеї Закарпаття.

Фото: t.me/andriybaloha

Фото: t.me/andriybaloha

Бронзового птаха вагою 850 кілограмів встановили в 2008 році з ініціативи вихідця з Мукачева, американського бізнесмена Імре Пака. У 2018 році Мукачівський історичний музей оголосив конкурс на розробку та виготовлення герба, який буде розміщений на території замку «Паланок». 

13 жовтня 2022 року Мукачівська міська рада доручила музею демонтувати із бастіону орла-турула і замінити його на тризуб. 14 жовтня глава МЗС Угорщини Петер Сійярто назвав це провокацією та викликав тимчасового повіреного у справах України. Міністр з питань національної політики Арпад Потапі заявив, що збереження історичної спадщини – це вимога ЄС у частині забезпечення прав меншин.

Точна дата заснування фортеці на горі висотою 68 метрів не відома. Перші згадки датовані IX століттям. У XX столітті в замку були військові частини Австро-Угорщини, Чехословаччини та СРСР. З 1989 року в Паланку розташувався Мукачівський історичний музей.

Фото: mukachevo.net

Фото: mukachevo.net