Завантажити ще

Зеленський звернувся до Ізраїлю із закликом передати системи ППО

Зеленський звернувся до Ізраїлю із закликом передати системи ППО
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Президент України Володимир Зеленський закликав Ізраїль визначитися, з ким він: із демократичним світом, чи з тими, хто заплющує очі на російський терор.
Про це глава держави сказав у ході звернення до учасників Саміту демократії Haaretz.

- На жаль, у нас немає свого «Залізного купола». У нас поки що немає сучасної та ефективної системи ППО та ПРО, яка могла б убезпечити наше небо. Тому Росія сподівається терором у повітрі компенсувати програші на землі. Нам допомагають багато демократичних країн. Але ми хотіли б і допомоги Ізраїлю, - зазначив він.

Зеленський подякував за нагороду Democracy Award, якою відзначили боротьбу українського народу. Він також висловив вдячність усім людям, які виходили на вулиці після початку повномасштабної війни, щоби показати, що в Ізраїлі підтримують українців. Тепер Україні потрібна підтримка у небі, зазначив президент.

- Чи не час Ізраїлю вибрати, з ким ви? Чи з демократичним світом, який пліч-о-пліч бореться проти екзистенційної загрози своєму існуванню? Чи з тими, хто заплющує очі на російський терор навіть тоді, коли ціною продовження терору повна руйнація глобальної безпеки? Я вірю, що ви відповісте на мої запитання, – наголосив президент України.

Раніше міністр Ізраїлю у справах діаспори Нахман Шай заявив, що його країна «більше не має сумнівів у тому, яку позицію має зайняти Ізраїль у цьому кривавому конфлікті». Шай закликав Ізраїль надати Україні військову допомогу. Приводом для такої заяви стала новина про те, що Іран передає Росії балістичні ракети.