Завантажити ще

Байден турбується про допомогу Україні у разі перемоги республіканців на виборах

Байден турбується про допомогу Україні у разі перемоги республіканців на виборах
Фото: facebook.com/joebiden

Президент США Джо Байден у четвер висловив стурбованість перспективами майбутньої допомоги США Україні, якщо республіканці отримають контроль над однією чи обома палатами Конгресу США на виборах 8 листопада. Про це повідомляє Reuters.

- Так, я стурбований тим, що вони сказали, що скоротять допомогу, - сказав Байден. Журналісти спитали його про вплив на допомогу Україні у разі перемоги республіканців.

Раніше лідер республіканців у Палаті представників Кевін Маккарті заявив, що "не захоче виписувати карт-бланш" для допомоги Україні, якщо республіканці візьмуть контроль за Палатою представників на проміжних виборах.

Республіканці поділяються на тих, хто бачить необхідність стримувати Росію, і тих, хто віддає перевагу більш ізоляційній зовнішній політиці, у тому числі так звані "трампісти". За словами провідного республіканця в Комітеті із закордонних справ Палати представників Майла Макколи, його партія бажає гарантії того, що партнери США по НАТО також беруть на себе відповідальність і несуть тягар витрат.

Після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого Штати надали Україні понад 17,5 млрд доларів допомоги.