5 червня
Завантажити ще

Суд заарештував Микитася з альтернативою застави в 260 млн грн

Суд заарештував Микитася з альтернативою застави в 260 млн грн
Фото: t.me/nabudaily

Вищий антикорупційний суд взяв під варту Максима Микитася з альтернативою застави в 260 млн грн. Про це повідомив “Центр протидії корупції”. Колишнього народного депутата заарештували до 16 грудня.

Слідчий суддя Віталій Дубас частково задовольнив клопотання прокурора САП. Під час судового засідання прокурор повідомив, що Максим Микитась першим звернувся до мера Дніпра Філатова і в разі домовленостей щодо будівництва метро пообіцяв винагороду. Прокурор також озвучив деякі фрагменти переписки між Микитасем та Філатовим.

Микитась: Очень прошу попасть к вам на прием. Хочу изложить наработки по метро.

Філатов: Как по Шулявскому мосту?

У разі внесення застави на підозрюваного покладатимуться процесуальні обов’язки, повідомили у ВАКС. Прибувати за кожною вимогою до детективів НАБУ, прокурорів САП, слідчого судді, суду; не залишати межі Київської області без дозволу детективів НАБУ, прокурорів САП, слідчого судді, суду; повідомляти детективів НАБУ, прокурорів САП, слідчого суддю, суд про зміну свого місця проживання та / або роботи; утримуватися від спілкування із зазначеними в ухвалі слідчого судді особами; здати на зберігання до органів Державної міграційної служби України свій паспорт для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України; носити електронний засіб контролю.

18 жовтня НАБУ та САП повідомили про затримання Максима Микитася за заявою мера Дніпра Бориса Філатова. Мер заявив, що Микитась запропонував хабар за укладення з підконтрольними йому фірмами контракту з будівництва метро в Дніпрі поза конкурсом. Гроші обіцяв надавати частинами до 2027 року, впродовж дії проєкту. Вартість проєкту, який фінансує ЄБРР, складає 220 млн євро. Лояльність мера Микитась оцінив в 10%, 22 млн євро.

У НАБУ зазначили, що Максим Микитась запропонував одну із рекордних сум неправомірної вигоди.