31 травня
Завантажити ще

Ізраїль заявив, що готовий допомагати Україні зброєю

Ізраїль заявив, що готовий допомагати Україні зброєю
Фото: pixabay.com

Міністр Ізраїлю у справах діаспори Нахман Шай заявив, що його країна «більше не має сумнівів у тому, яку позицію має зайняти Ізраїль у цьому кривавому конфлікті» [російсько-українська війна].

Шай закликав Ізраїль надати Україні військову допомогу. Приводом для такої заяви стала новина про те, що Іран передає Росії балістичні ракети.

- Настав час Україні отримати військову допомогу, як це роблять США та країни НАТО, – написав міністр Шай на своїй сторінці у соцмережі Twitter.

Досі Ізраїль утримувався від прямої військової допомоги України. За участю ізраїльських фахівців було відкрито польовий госпіталь у Львові, а також було передано броньовані машини швидкої допомоги, захисні шоломи та бронежилети. За словами посла Ізраїлю в Україні Міхаеля Бродського, Ізраїль активно допомагає нашій країні, не переходячи «червоні лінії». Оскільки у самого Ізраїлю під боком – військова загроза з боку агресивно налаштованих близькосхідних країн, і зброя потрібна.

Але вже минулого тижня Ізраїль почав надавати Україні базову розвідувальну інформацію про іранських безпілотників, які Росія використовувала під час свого вторгнення. Після слів міністра Шая, обсяги військової допомоги Україні від Ізраїлю можуть зрости.