Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
7 травня
Завантажити ще

Малюська пояснив, чому Україна до сих пір не конфіскувала активи російських олігархів

Малюська пояснив, чому Україна до сих пір не конфіскувала активи російських олігархів
Фото: пресслужба

Україна поки що не може конфіскувати активи Олега Дерипаски, Михайла Фрідмана та інших російських бізнесменів через відсутність доказів, що вони належать саме цим людям. Про це сказав в інтервʼю Forbes міністр юстиції Денис Малюська. 

- З цим активом [мова йде про Миколаївський глиноземний завод] ми маємо дещо іншу проблему. Те, що він належить Дерипасці, є всюди в медіа, але юридичних доказів цьому поки немає. Заводом володіють, імовірно, номінальні власники. Побудувати ланцюжок від них до реальних бенефіціарів вкрай складно. Така проблема є у багатьох активах, які повʼязують з росіянами. Але ми не можемо піти до ВАКСу та надати йому у якості доказів лінки у медіа, - сказав Малюська.

Міністра юстиції турбують численні заяви правоохоронних органів про арешт російських активів, тому що часто вони є необгрунтованими.

- Я вже кілька разів бачив пресрелізи у дусі «орган N арештував актив, власником якого були росіяни». І що? Де склад злочину, де обґрунтування небезпеки для держави? «Росіянин» – принаймні зараз - це не є критерієм для арешту та конфіскації власності, - сказав Малюська.

Щоб довести, що умовний російський бізнесмен є власником української компанії, Мінюсту потрібна розвідувальна інформація. Але, за словами Малюськи, зараз потенціал розвідки більше зосереджений на воєнних цілях. 

30 вересня РНБО ухвалила нові санкції проти росіян, зокрема олігархів, чиновників, депутатів Державної думи та промислових компаній. За даними Forbes, серед них є Михайло Фрідман, який разом з партнерами Германом Ханом та Петром Авеном володіє "Альфа-банком".