Завантажити ще

В Україні арештували товарні знаки компанії Фрідмана, куди входять "Альфа-Банк" та "Моршинська"

В Україні арештували товарні знаки компанії Фрідмана, куди входять

Офіс генерального прокурора повідомив про арешт товарних знаків офшорної компанії російського олігарха на суму понад 2 млрд грн. За даними "Економічної правди", йдеться про компанію "Альфа груп" Михайла Фрідмана. В Україні вона володіє торговими марками "Альфа-Банк", "Миргородська" та "Моршинська".

- За клопотанням прокурорів Офісу генерального прокурора накладено арешт на товарні знаки загальною вартістю понад 2 млрд грн, які належать компанії російського олігарха, зареєстрованій на Кіпрі, та використовувались українським банком під час виведення активів за межі України, - сказано у повідомленні.

"Альфа-Банк" входить у п’ятірку найбільших за розміром власного капіталу. За даними слідства, гроші з України вивели під виглядом виплати роялті за використання торгових знаків. Ще у лютому Україна наклала санкції на російських акціонерів "Альфа-Банку" і  відсторонила їх від управління. 11 липня "Альфа-Банк" повідомив, що змінює назву на "Сенс Банк".

"Forbes-Україна" з посиланням на джерело писало, що влада збирається спочатку націоналізувати "Альфа-банк", а потім знайти для нього інвестора. 30 вересня фінансовий комітет ВР затвердив законопроєкт, який регулює процес виведення системно важливого банку з ринку в умовах воєнного стану. Інші російські активи, ймовірно, передадуть до Фонду державного майна або АРМА. 

В Україні Фрідман з партнерами Германом Ханом та Петром Авеном володіє компанією IDS Group Ukraine, "дочкою" міжнародної групи IDS Borjomi International, яка входить до російської "Альфа-груп". 

 

Новини по темі: Санкції