23 вересня
Завантажити ще

Вчора українці зменшили споживання електроенергії на 10%, сьогодні треба повторити

Вчора українці зменшили споживання електроенергії на 10%, сьогодні треба повторити
Фото: t.me/Denys_Smyhal

У понеділок ввечері жителі України зменшили споживання електроенергії на 10%. Про це вдень у вівторок у своєму телеграм-каналі повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

- Ворог продовжує витрачати десятки ракет ціною в сотні мільйонів доларів на те, аби українці день-два побули без світла. Але ми єдині й ми вистоїмо. Вчора українці по всій країні, відгукнувшись на заклик, добровільно зменшили споживання електроенергії в середньому на 10%. Дякуємо всім, хто зробив свій внесок у нашу енергостабільність, - написав він.

Шмигаль попросив сьогодні так само обмежити споживання електроенергії в години пік. З 17:00 до 23:00 не вмикати енергомісткі прилади: електроплити, електрочайники, електроінструменти, обігрівачі та кондиціонери, духовки та праски, мікрохвильові печі, кавоварки, пральні та посудомийні машини. 

Прем'єр-міністр запевнив, що обмеження не пов’язані з дефіцитом потужності в енергосистемі, а виключно з необхідністю проведення відновлювальних робіт. Також, за його словами, зараз немає жодної потреби ані в аварійній допомозі з боку європейських країн, ані в імпорті електричної енергії. 

Міністр енергетики України Герман Галущенко у своєму фейсбуці назвав українці “неймовірними”. За його даними, лише Рівненська та Київська області, а також Київ вчора ввечері добровільно зменшили споживання на близько 10-11%. Галущенко заявив, що якщо сьогодні ввечері ми зможемо це повторити, графіки аварійних відключень по країні можуть бути суттєво скорочені.  

- Цей осінньо-зимовий період буде складним – і всі вчора побачили, чим саме. Тому розумне споживання електроенергії і тепла має стати нашою новою звичкою, - написав він на своїй сторінці.

Віталій Кличко повідомив в ефірі телемарафону, що у вівторок відключень електроенергії у Києві не планується. За його словами, ситуацію у столиці стабілізували.