28 листопада
Завантажити ще

Прес-секретар роз'яснив слова Зеленського про превентивні удари по Росії

Прес-секретар роз'яснив слова Зеленського про превентивні удари по Росії
Фото: president.gov.ua/

Заява президента Володимира Зеленського стосувалася періоду до початку російського вторгнення, в ньому йшлося про застосування проти Росії превентивних санкцій. Про це заявив у своєму Фейсбуці речник голови держави Сергій Нікіфоров.

- Колеги, ви трохи далеко зайшли зі своєю ядерною істерією і тепер чуєте ядерні удари навіть там, де їх нема. Президент говорив про період до 24 лютого. Тоді треба було вжити превентивних заходів, щоб не дозволити Росії розв'язати війну. Нагадаю, що єдині заходи, про які тоді йшлося, були превентивні санкції, - заявив Нікіфіров.

Спікер Зеленського спростував інформацію про те, що нібито президент закликав країни завдати ударів по Росії. Він запевнив, що подібних закликів від української сторони не може бути й надалі.

- Шантажувати світ вибухами на ЗАЕС та всіляко натякати на використання ядерної зброї дозволяє собі лише держава-терорист Росія. Від України таких закликів ви ніколи не почуєте, – зазначив він.

Йдеться про заяву президента Володимира Зеленського під час дискусії в австралійському Інституті Лоуї. Він заявив, що на тлі ядерної загрози РФ країнам НАТО необхідно переглянути порядок застосування тиску на Москву.

Після виступу українського лідера російські ЗМІ звинуватили Зеленського нібито у заклику до превентивного удару по Росії. Представник російського МЗС Марія Захарова заявила, що Захід "розпалює ядерну війну і може знищити планету руками Зеленського". Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав висловлювання Зеленського закликом "до початку світової війни з непередбачуваними жахливими наслідками".