Завантажити ще

Шевченко заявив про дворічний політичний тиск: Я не був зручним головою НБУ

Шевченко заявив про дворічний політичний тиск: Я не був зручним головою НБУ

Кирило Шевченко, який пішов у відставку з посади голови Національного банку, розкрив причину свого звільнення. За його словами, протягом двох років на нього чинився політичний тиск, що спричинило проблеми зі здоров'ям. Про це експосадовець написав у своєму фейсбуці.

- Коли я оголосив своє рішення піти у відставку, я повністю усвідомлював відповідальність за фінансову стабільність та репутацію країни напередодні найважливішого засідання Ради МВФ (7 жовтня) і вирішив назвати лише одну з причин відставки – погіршення стану здоров'я. Я не став казати про майже дворічний політичний тиск, який посилився напередодні мого рішення та, власне, зумовив серйозне погіршення проблем зі здоров'ям. Я не був зручним головою Національного банку, – заявив Шевченко.

Як зазначив Шевченко, про те, що йому оголосили підозру силовики, він дізнався зі ЗМІ. Наразі ексголова Нацбанку проходить лікування за кордоном.

- Офіційно заявляю: озвучені правоохоронцями "виявлені факти" є результатом передчасних висновків, зроблених на основі поспішних та недоведених суджень. Я готовий відповідати за кожен свій підпис! Оскільки кожна угода, укладена "Укргазбанком" при моєму керівництві, була на 100% ринковою. За понад 28 років своєї професійної діяльності я жодного разу не зрадив своїй совісті та гідності, - наголосив він.

За словами Шевченка, поновлення розслідування у кримінальній справі трирічної давності є політичним переслідуванням та "зведенням рахунків" з ним.

- Я вважаю проявом політичного переслідування та зведенням рахунків реанімацію саме зараз кримінальної справи, якій уже 3,5 року, і весь цей час вона так і не розслідувалася. Однак сам факт справи періодично використовувався для репутаційних атак на мене. Таким чином мене намагалися, але безрезультативно схилити до рішень, які я вважаю шкідливими для фінансової стабільності держави та загрозою для інституціональної незалежності НБУ, - заявив колишній чиновник.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

4 жовтня Кирило Шевченко подав заяву про відставку з посади голови Нацбанку. Тоді причиною свого рішення він назвав проблеми із здоров'ям. 6 жовтня Верховна Рада проголосувала за звільнення Шевченка.

Цього ж дня НАБУ та САП оголосили підозру ексголові Нацбанку у справі про розкрадання понад 200 мільйонів гривень з "Укргазбанку" у роки його правління установою. За версією слідства, посадовці «Укргазбанку» у листопаді 2014 року запровадили схему виведення коштів із держбанку через оплату послуг псевдопосередникам нібито за залучення коштів великого бізнесу, державних установ та підприємств.

Підозру вручити особисто Шевченку силовики не змогли, оскільки його місцезнаходження їм невідоме. Слідчі залишили підозру в адміністрації Нацбанку. Тим часом про підозру було повідомлено п'ятьом особам, причетним до злочинної схеми з розкрадання коштів з "Укргазбанку".