Завантажити ще

В ООН визнали, що не можуть відправити місію з розслідування до Оленівки

В ООН визнали, що не можуть відправити місію з розслідування до Оленівки
Фото: t.me/informnapalm

Місія ООН із з'ясування фактів не може поїхати до слідчого ізолятора в Оленівці Донецької області, де було вбито понад 50 українських військовополонених через відсутність гарантій безпеки. Про це на брифінгу сказав представник офісу генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік.

- Ми не можемо направити будь-яку місію, поки не отримаємо всі гарантії безпеки. Є й логістичні проблеми, але перш за все ми потребуємо гарантій безпеки. Поки цього не буде, ми не можемо їх відправити, сказав він.

Представник генсека відмовився уточнювати, яка саме сторона відмовляється надавати гарантії безпеки членам місії ООН. Він зазначив при цьому, що надати гарантії повинні всі сторони.

У ніч проти 29 липня на території колишньої виправної колонії в окупованому селищі Оленівка внаслідок вибуху було зруйновано будівлю, де утримувалися виведені із заводу "Азовсталь" українські військовополонені. Відразу після вибуху Росія звинуватила Збройні сили України в обстрілі виправної колонії. За даними російської сторони, загинуло понад 50 українських захисників, кількість поранених невідома. Українські силові структури назвали вибух у Оленівці російським терористичним актом для приховування військових злочинів, дискредитації ЗСУ, зриву постачання зброї.