26 сiчня
Завантажити ще

Лукашенко заявив, що Білорусь не має потреби в мобілізації

Лукашенко заявив, що Білорусь не має потреби в мобілізації
Фото: REUTERS

Олександр Лукашенко заявив, що у Білорусі немає необхідності оголошувати мобілізацію. Про це він сказав на нараді з питань військової безпеки, передає БЕЛТА.

- Починають хапатися за різні приводи: Росія оголосила мобілізацію, отже, в Білорусі завтра оголосять мобілізацію. Ще раз наголошую: нам немає необхідності оголошувати мобілізацію. На щастя, війни на території Білорусі немає, – сказав білоруський лідер.

При цьому Лукашенко ще раз визнав участь у так званій "спеціальній військовій операції Росії" і заявив, що весь час свого президентства готувався до війни.

- І не я придумав: "Якщо хочеш миру, готуйся до війни". Я кілька разів наголошував, що ми чотири рази як мінімум, уже вп'яте, напевно, модернізуємо свої збройні сили, пристосовуючи до тієї ситуації, яка складається. І насамперед робимо відповідні висновки та робимо уроки з тих воєн та конфліктів, які відбувалися і відбуваються на планеті, - заявив президент.

Олександр Лукашенко констатував, що ситуація загострена, Росія не знижує “напруження спеціальної військової операції", а “Захід активно підливає масло у вогонь у вигляді військової допомоги та всебічної підтримки українського режиму”. За його словами, Україна стягнула до білоруського кордону 15 тисяч військовослужбовців, обладнала блокпости та вогневі позиції, веде оптичну, радіоелектронну та радіотехнічну розвідку.

Говорячи про участь Білорусі у “спеціальній військовій операції”, Лукашенко назвав своє завдання не допустити поширення “цього конфлікту” на територію Білорусі та не допустити завдання удару по ній.