Завантажити ще

Зеленська у Туреччині спустила на воду український корвет "Гетьман Іван Мазепа"

Зеленська у Туреччині спустила на воду український корвет
Фото: t.me/FirstLadyOfUkraine

У Туреччині відбувся спуск на воду нового українського корвету під назвою "Гетьман Іван Мазепа". У церемонії взяла участь перша леді України Олена Зеленська. Про це дружина президента повідомила у своєму Телеграм-каналі.

- Сьогодні у Туреччині мала честь спустити на воду корвет, який служитиме Україні і водночас матиме турецьке серце. У таких випадках до судів звертаються як до людей – з повагою та керівництвом. Отже, корвет "Гетьман Іван Мазепа", бажаю тобі з честю нести український прапор. Попутний вітер, спокійне море та лише перемоги!, - написала Зеленська.

Як зазначила перша леді, протичовновий корвет типу Ada «Гетьман Іван Мазепа» буде першим кораблем такого класу для Військово-Морських сил України. Назву для судна обрав президент Володимир Зеленський ще 2021 року, коли розпочиналося будівництво корвету.

Про те, що Україна до кінця 2023 року отримає власний військовий корвет, повідомив президент Володимир Зеленський минулого року. За його словами, корабель планують прийнято до складу ВМФ у 2024 році. Судно будувалося в Туреччині - воно адаптоване до всіх типів протикорабельних ракет.

Фото
Фото
02 Жовтня21:46