27 листопада
Завантажити ще

Столтенберг не став давати прогнози стосовно вступу України до НАТО

Столтенберг не став давати прогнози стосовно вступу України до НАТО
Фото: REUTERS

Генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, что Альянс ніколи не визнає анексію українських територій. У той же час він підкреслив, что НАТО не є стороною конфлікту у війні між Україною та Росією, і не став давати прогнози стосовно вступу Укураїни до НАТО. 

- Кожна демократична країна у Європі має таке право - подавати заяву на членство, і ми поважаємо це право. Ми знову і знову кажемо, що НАТО залишається відкритим. Союзники НАТО зустрілися у Мадриді, і була зроблена чітка заява, що ми підтримуємо рішенння України обирати свій шлях і у які оборонні альянси вступати. Звичайно, рішення про це членство має прийматися усіма 30 членами, це консенсусне рішення. Зараз ми зосереджені на тому, щоб надавати безпосередню підтримку Україні, допомагати Україні захищатися від російського вторгнення, - сказав Столтенберг.

Столтенберг сказав, що Росія анексувала територію, яка дорівнює розміру Потругалії, і це найбільша спроба анексії із застосуванням сили з часів Другої світової війни.

30 вересня Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку. Раніше це формулювання використовувалося стосовно Шевції та Фінляндії, які подали заявки до НАТО 18 травня. 5 липня глави МЗС цих країн разом і генсек НАТО підписали протоколи про вступ і протягом останніх місяців 28 країн-союзників ратифіковували членство. Станом на 30 вересня залишилося отримати згоду двох країн - Туреччини та Угорщини.