8 грудня
Завантажити ще

Верещук просить країни Балтії та Грузію допомогти кримським татарам уникнути мобілізації

Верещук просить країни Балтії та Грузію допомогти кримським татарам уникнути мобілізації
Фото: facebook.com/vereschuk.iryna

Віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук звернулася до урядів Польщі, Латвії, Естонії, Литви та Грузії з проханням не відмовляти кримським татарам у перетині кордону. Про це вона написала у телеграмі.

- Окупаційна влада в Криму розпочала незаконну мобілізацію. Вони почали масово мобілізувати кримських татар та інші корінні народи Криму для участі у війні на боці окупантів. Очевидно, такі дії мають ознаки геноциду. Кримські татари та інші корінні народи українського Криму намагаються всіма силами уникнути мобілізації до ворожої армії, - зазначила вона.

Верещук додала, що татари намагаються виїхати до дружніх до України країн. Але Мінреінтеграції почало отримувати відомості, що польські, латвійські, естонські, литовські та грузинські прикордонники іноді відмовляють представникам корінних народів Криму у перетині кордону, змушуючи їх повертатися до Криму чи Росії.

- Звертаємось до урядів Польщі, Латвії, Естонії, Литви та Грузії з проханням звернути увагу на вказану проблему. Просимо дружні до нас країни сприяти виїзду представників корінних народів Криму з території українського Криму та з території Росії до третіх країн. Наразі підтримка корінних народів Криму з боку міжнародної спільноти важлива як ніколи! – наголосила Верещук.

Раніше в українській розвідці заявили, що росіяни мобілізували майже все чоловіче населення на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей. А після анексії Росією окупованих територій Херсонської та Запорізької областей там також оголосять мобілізацію.