3 грудня
Завантажити ще

Міноборони: за декілька тижнів всіх військових забезпечимо зимовою формою

Міноборони: за декілька тижнів всіх військових забезпечимо зимовою формою
Фото: ФБ Анны Маляр

Проблем з забезпеченням українських військових зимовою формою не має бути. В оборонне відомство вже надходять великі партії зимової форми. Про це в ефірі телемарафону розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

-Зараз тема забезпечення зимовим одягом дуже схоже розвивається у соцмережах, як було свого часу із бронежилетами. Їх вже у запасі є 135 тисяч. Тобто не просто забезпечення, а ще й запас. Така сама ситуація із зимовим одягом, - сказала Ганна Маляр. Станом на 15 вересня, за її словами, надійшов великий транспортний караван зі 100 тис. флісок, 200 тис. комплектами термобілизни та 180 тис. трусів.

Раніше Ганна Маляр пояснювала, чому заздалегідь не вдалось закупити необхідну зимову амуніцію.

-На весь обсяг, який нам потрібен, контракти укладені. І постачання великими партіями уже почалося. Тобто ця проблема буде закрита так само, як і з бронежилетами, але потрібно усвідомлювати, що це за обсяги. Їх немає десь на одній поличці піти і купити, - повідомила Ганна Маляр в інтерв’ю на Youtube-каналі «Ісландія» і додала, що в такій кількості надлишкового зимового одягу, який би могли продати Україні, нема в тому числі і у країн-партнерів.

За її словами, наразі сили безпеки та оборони, які включають не лише підрозділи ЗСУ, нараховують близько мільйона людей.

Нагадаємо, наприкінці липня міністр оборони України Олексій Резніков направив запит генеральному секретарю НАТО Єнсу Столтенбергу терміново доставити зимовий одяг та зимові намети для 200 000 українських солдатів. І НАТО погодилось покрити 50% цього запиту України, пише Spiegel з посиланням на отримане в НАТО підтвердження про підготовку "зимового пакета" для ЗСУ

Також відомо, що погодились поставити зимове обмундирування для українських військових США, Канада, Швеція, Фінляндія, Німеччина, Данія.