6 грудня
Завантажити ще

Токаєв пообіцяв турботу росіянам, які втекли до Казахстану від мобілізації

Токаєв пообіцяв турботу росіянам, які втекли до Казахстану від мобілізації
Фото: akorda.kz

Казахстан "забезпечить безпеку" росіян, які приїхали в країну після оголошення мобілізації в РФ. Як пише Informburo, відповідну заяву президент країни Касим-Жомарт Токаєв заявив під час зустрічі із громадськістю Туркестанської області.

За словами лідера країни, Казахстан має намір зберігати "доброзичливі стосунки із сусідами".

- Добрі стосунки із сусідами – запорука спокою. Найголовніше, щоб ми зберігали згоду із сусідніми країнами. Ми цього нічого не втратимо. В останні дні до нас приїжджає багато людей із Росії. Більшість із них змушені виїжджати через безвихідну ситуацію, що склалася, — сказав Токаєв.

Він підкреслив, що Казахстан повинен "виявити турботу і забезпечити безпеку" росіян, які приїхали, оскільки це "політичне і гуманітарне питання", а тому доручив уряду вжити необхідних заходів.

За даними МВС країни, з 21 вересня до Казахстану прибуло понад 98 тисяч росіян. Черга на кордоні розтягується на кілька кілометрів.

Казахстан раніше заявляв, що не збирається визнавати псевдореферендуми на території чотирьох частково окупованих українських областей про "приєднання" їх до РФ.