2 жовтня
Завантажити ще

Харківські угоди: суд дозволив арешт двох ексміністрів України

Харківські угоди: суд дозволив арешт двох ексміністрів України
Фото: Agência Brasil / Олег Маркевич / пресс-служба КМУ / УНИАН

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишнім міністру закордонних справ та міністру юстиції України, які підозрюються у держзраді. Як повідомили в пресслужбі Офісу генпрокурора, наразі підозрювані переховуються від органів досудового розслідування за межами території України та оголошені у розшук.

- Вказане рішення суду надає можливість стороні обвинувачення ініціювати процедуру їх екстрадиції, - наголосили в пресслужбі.

За даними слідства, у квітні 2010 року підозрювані, в порушення Конституції та Закону, без фактичного розгляду проєкту Угоди між Україною та РФ з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території нашої держави заінтересованими органами та проведення обов’язкової правової експертизи, погодили його без зауважень.

Внаслідок таких дій у квітні 2010 року було підписано та ратифіковано Угоду, якою на 25 років продовжено строк перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

Це сприяло його подальшому переоснащенню та модернізації озброєння, а також збільшенню на території АР Крим замість виведення з України.

Довідка

Мова йде про ексголову  МЗС України Константина Грищенко та ексміністра юстиції Олександра Лавриновича. 25 липня правоохоронці заочно повідомили їм  про підозру у державній зраді.

21 квітня 2010 року президенти України і РФ Віктор Янукович та Дмитро Медведєв підписали так звані Харківські угоди, які передбачали подовження перебування Чорноморського флоту на території України до 2042 року в обмін на зниження ціни на газ.