15 червня
Завантажити ще

Зеленський прокоментував мобілізацію в Росії та погрозу Путіна ядерною зброєю

Зеленський прокоментував мобілізацію в Росії та погрозу Путіна ядерною зброєю
Фото: president.gov.ua

Володимир Зеленський вперше прокоментував часткову мобілізацію в Росії та непряму загрозу Володимира Путіна застосувати ядерну зброю після “референдумів”. Президент України дав інтерв'ю німецькому виданню BILD.

- Я не вірю, що він застосує цю зброю. Я не думаю, що світ дозволить йому використати цю зброю. Ми не можемо зазирнути в голову цієї людини, є ризики. Завтра Путін може сказати: окрім України ми хочемо ще частину Польщі, інакше ми застосуємо ядерну зброю. Ми не можемо йти на ці компроміси, – сказав він.

За словами Зеленського, часткова мобілізація показує, що Росія має «проблеми з офіцерами та іншим військовим персоналом».

- Ми вже знаємо, що вони мобілізували кадетів, хлопців, які не вміли битися. Ці курсанти полягли. Вони навіть не могли закінчити своєї освіти. Всі ці люди не можуть боротися. Вони приходять до нас і вмирають. Він хоче втопити Україну в крові, але також й у крові своїх солдатів. Він бачить, що його частини просто розбігаються. Йому потрібна багатомільйонна армія, яка прийшла б до нас. Тому що він бачить, що більшість тих, хто до нас приходить, просто тікають, - прокоментував президент.

Кажучи про псевдореферендуми, оголошені на окупованих територіях на 23-27 вересня, Володимир Зеленський сказав, що Україна діятиме згідно з власними планами крок за кроком.

- Я впевнений, що ми звільнимо нашу територію. Референдуми – фіктивні, 90% держав їх не визнають.

Президент України зазначив, що не бачив виступу Путіна, оскільки це не його “улюблені відео”. Однак у нього є вся інформація, яка потрібна. За словами Зеленського, для нього в ранковій промові російського лідера не було нічого нового.

У середу вранці Володимир Путін видав наказ про часткову мобілізацію в Росії. За словами міністра оборони РФ Сергія Шойгу, до України відправляться 300 тисяч резервістів.