20 травня
Завантажити ще

Псевдореферендуми у чотирьох областях України призначили на 23-27 вересня

Псевдореферендуми у чотирьох областях України призначили на 23-27 вересня
Фото: REUTERS/Alexander Ermochenko

Псевдореферендуми про входження до складу Росії відбудуться 23-27 вересня на тимчасово окупованих частинах чотирьох областей України. Про це протягом 20 вересня заявляли на непідконтрольних Києву територіях.

Першими дату озвучили у так званій “ЛНР”, останнім – колаборант із Запорізької області Євген Балицький. Балицький та колаборант із Херсона Володимир Сальдо також заявили про формування “добровольчих батальйонів”, які воюватимуть проти ЗСУ.

– Набір добровольців буде оголошено найближчим часом, – заявив наприкінці свого звернення Євген Балицький.

Ватажок так званої "ДНР" Денис Пушилін опублікував у своєму телеграмі звернення до Володимира Путіна. Він заявив, що не сумнівається у "позитивному рішенні" за підсумками "референдуму", і попросив "якнайшвидше" розглянути питання про входження "республіки" до складу Росії. В ефірі «Першого каналу» він заявив, що "конституцію ДНР" адаптують до законів РФ, а прапор "республіки" не зміниться.

"Комерсант" повідомив, що президент Росії Володимир Путін та міністр оборони РФ Сергій Шойгу можуть у вівторок звернутися до росіян.

Довідка

Так звані громадські палати "ДНР" та "ЛНР" 19 вересня закликали глав "республік" провести "референдуми" про приєднання до Росії. 20 вересня аналогічні заклики озвучили колаборанти із Херсонської та Запорізької областей. На тлі цього у вівторок Держдума внесла зміни до КК РФ. Згідно з ними, за добровільну здачу в полон, мародерство, відмову від участі у бойових діях, невиконання наказів командувача у період мобілізації позбавлятимуть волі на строк до 15 років.