Завантажити ще

Директор "Оператора ГТС України" Макогон дізнався про звільнення у відрядженні

Директор
Фото: facebook.com/mcfire76

"Магістральні газопроводи України" припинили повноваження генерального директора "Оператора ГТС України" Сергія Макогона. Про це повідомили на сайті компании у понеділок, 19 вересня.

- 16 вересня 2022 року рішенням єдиного учасника ТОВ "ОГТСУ" було припинено повноваження Генерального директора ОГТСУ Сергія Макогона, - йдеться у повідомленні.

Сергій Макогон заявив на своїй сторінці у фейсбуці, що дізнався про звільнення, перебуваючи у відрядженні.

- Перебуваючи у відрядженні, несподівано дізнався, що МГУ мене звільнило у минулу п’ятницю. 4 голоси проти 1-го. Поки що не зрозумів, з яких причин, - написав Макогон.

Голова ОГТСУ заявив про можливу "диверсію" - спробу паралізувати роботу стратегічної компанії під час війни й на початку опалювального сезону або про намагання заблокувати реформу управління ОГТСУ та провести своїх людей у керівництво компанії без прозорого конкурсу. Сергій Макогон заявив, що реформа корпоративного управління ОГТСУ передбачає створення нової наглядової ради в ОГТСУ, а МГУ має бути ліквідована як зайва ланка управління. 

- Звісно, це відбувається за неформальної підтримки Міністерства енергетики, яке теж нещодавно пропонувало свого представника на позицію керівника ОГТСУ, - заявив він.

Довідка 

"Оператор ГТС України" - природна монополія, яка забезпечує транспортування природного газу споживачам України та країн ЄС. Товариство з обмеженою відповідальністю було створене у 2019 році з метою виконання міжнародних зобов’язань перед Енергетичним Співтовариством щодо забезпечення незалежності оператора газотранспортної системи України. 

Акціонером ТОВ «Оператор ГТС України» є АТ «Магістральні газопроводи України». АТ "Магістральні газопроводи України" створено наприкінці 2016 року задля виконання зобов’язань України в рамках Третього енергопакета, який передбачав відокремлення діяльності з транспортування природного газу від його постачання та видобутку.

У серпні "Економічна правда" написала, що Міністерство енергетики пропонує призначити на посаду керівника "Оператора ГТС" заступника міністра енергетики Миколу Колесника. У розпорядженні видання також опинився лист НАЗК голові Наглядової ради МГУ, в якому агентство попереджає про можливий конфлікт інтересів у Колесника.

Сергій Макогон очолював ОГТСУ з моменту створення у 2019 році.