Завантажити ще

Швейцарія призупинила спрощений візовий режим із Росією

Швейцарія призупинила спрощений візовий режим із Росією
Фото: pixabay.com

Швейцарія слідом за Європейським Союзом повністю призупинила дію угоди про спрощення візового режиму з Росією. Про це повідомляє пресслужба уряду Швейцарії.

Це означає, що для громадян Росії знову застосовуватиметься звичайна візова процедура. Таким чином, уряд Швейцарії ухвалив те саме рішення, що й Європейський Союз, сприяючи тим самим єдиній загальноєвропейській візовій політиці, додали у пресслужбі.

- На своєму засіданні 16 вересня 2022 року Федеральна рада ухвалила рішення призупинити дію угоди Швейцарії з Росією. Навесні Швейцарія вже припиняла спрощення візового режиму для певних груп осіб, таких як російські бізнесмени, та звільнення від віз для російських дипломатів, - зазначили в уряді.

У 2009 році Швейцарія та Російська Федерація підписали угоду про спрощення видачі віз своїм громадянам. Угода спростила процедуру отримання віз для певних груп осіб та випадків поїздок, а також знизила чи скасувала візові збори. Тепер Федеральна рада вирішила повністю призупинити дію угоди. Проте це не означає загального заморожування віз для російських громадян. Натомість візові процедури для російських громадян знову регулюватимуться звичайними правилами візового кодексу.

Раніше Рада Євросоюзу призупинила дію угоди про спрощення візового режиму між ЄС та Росією. До громадян Росії із 12 вересня застосовуються загальні правила візового кодексу.