Завантажити ще

Європарламент: Угорщину більше не можна вважати країною з "повноправною демократією"

Європарламент: Угорщину більше не можна вважати країною з
Фото: pixabay.com

Депутати Європейського парламенту проголосували за документ, який демонструє, що Європейський Союз бачить ризик серйозного порушення основних цінностей ЄС з боку Угорщини. Відповідний документ підтримали 448 депутатів, повідомляє прес-служба Європарламенту.

Парламент засудив "навмисні та систематичні зусилля угорського уряду" щодо підриву європейських цінностей. Депутати парламенту вважають, що в Угорщині утворився "гібридний режим виборчої автократії" – конституційної системи, за якої вибори відбуваються, але відсутня повага до демократичних норм та стандартів.

- Висновки доповіді зрозумілі та безповоротні: Угорщина не є демократією. Для парламенту як ніколи важливо було зайняти таку позицію з огляду на тривожні темпи відступу від верховенства закону в Угорщині, – заявила доповідач парламенту щодо ситуації в Угорщині Гвендолін Дельбос-Корфілд.

Депутати Європарламенту наголошують, що норми права ЄС "не вимагають одностайності серед держав-членів для виявлення явного ризику серйозного порушення цінностей ЄС, а також для надання конкретних рекомендацій та термінів". Тому депутати Європарламенту закликають Європейську комісію використовувати всі інструменти впливу на країну, які є в її розпорядженні, зокрема регулювання бюджетних умов.

Новини по темі: Угорщина Євросоюз