Завантажити ще

У резиденції Медведчука на Закарпатті виявили унікальну колекцію живопису

У резиденції Медведчука на Закарпатті виявили унікальну колекцію живопису
Фото: facebook.com/uzmuzeum

На запит правоохоронців група науковців художнього музею імені Бокшая обстежила мальовничу колекцію у резиденції Віктора Медведчука, яка знаходиться у селі Жденієво на Закарпатті. Про це повідомляє пресслужба музею.

- У результаті ознайомлення з художньою колекцією, що налічує кілька сотень мальовничих та графічних творів, члени експертної групи дійшли загального висновку: збірка, що складається виключно з творів закарпатських художників, включає цілий ряд унікальних робіт вищого художнього сорту, має музейну цінність та вищу національну культурну вартість, - заявили в установі.

Як зазначено у повідомленні, у резиденції було виявлено твори відомих художників та корифеїв закарпатської школи живопису: Йосипа Бокшая, Адальберта Ерделі, Федора Манайла, Андрія Коцьки, Гаврила Глюка, Адальберта Борецького, а також їхніх учнів та послідовників.

- Полотна зазначених майстрів із колекції Медведчука у разі прийняття відповідними компетентними державними органами позитивного рішення могли б збагатити та поповнити музейну збірку творів закарпатських художників, ставши окрасою художнього музею ім. Й. Бокшая, - наголосили у музеї.

Нардепа забороненої в Україні партії "ОПЗЖ" Віктора Медведчука затримали правоохоронці у квітні. Його впіймали під час спроби втекти із країни. Політику повідомили про підозру у державній зраді, суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Фото
Фото
13 Вересня 202217:09