Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

США відреагували на загострення конфлікту між Вірменію та Азербайджаном

США відреагували на загострення конфлікту між Вірменію та Азербайджаном
Фото: Zeyd Abdullah Alshagouri / TRTWorld

У Держдепартаменті США висловлюють "глибоке занепокоєння" у світлі повідомлень про військове загострення на вірмено-азербайджанському кордоні та закликають сторони до негайного припинення бойових дій. Про це  у своєму Твіттер-каналі написав держсекретар США Ентоні Блінкен.

- Сполучені Штати глибоко стурбовані повідомленнями про активні бойові дії між Вірменією та Азербайджаном. Ми закликаємо негайно припинити військові дії. Військового вирішення конфлікту бути не може, - написав Блінкен.

Тим часом прем’єр-міністр  Вірменії Нікол Пашинян заявив, що провів переговори з Блінкеном та Макроном. За даними його прес-служби, під час телефонної розмови  Блінкен «висловив глибоке занепокоєння американської сторони ситуацією, що склалася, і вважав неприпустимим подальше нагнітання обстановки».

На сайті глави вірменського уряду повідомляється, що про необхідність «розрядити ситуацію» заявив також президент Франції Еммануель Макрон, з яким Пашинян також провів телефонні переговори.

Рада Безпеки Вірменії прийняла рішення офіційно звернутися до Росії за допомогою через загострення, щоб попросити задіяти положення Договору про дружбу, співпрацю та взаємну допомогу, а також звернутися до Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) та Ради Безпеки ООН.

Пашинян також переговорив з президентом Росії Володимиром Путіним, під час розмови назвавши дії Азербайджану "неприйнятними", зазначила прес-служба прем'єра.   

Міністерство оборони Азербайджану в свою чергу назвало інформацію про вторгнення азербайджанських військ на територію Вірменії «абсурдом» та випустило офіційне повідомлення, в якому йдеться про те, інформація про напади азербайджанської армії на цивільне населення, об'єкти та інфраструктуру не відповідає дійсності.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією йде вже не перше десятиліття. Він стосується контролю над Нагірним Карабахом. У вересні 2020 року, після декількох тижнів перестрілок, які спричинили за собою жертви з обох сторін, було підписано угоду про припинення вогню між країнами. Посередником виступив Путін, а російські військові в якості "миротворців" були розміщені між Вірменією і Нагірним Карабахом на п'ять років.

Новини по темі: Вірменія Азербайджан