Завантажити ще

Зеленський про держбюджет-2023: Сектор безпеки та оборони буде пріоритетом №1

Зеленський про держбюджет-2023: Сектор безпеки та оборони буде пріоритетом №1
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський провів нараду із представниками уряду, на якій обговорювався проект бюджету України на 2023 рік. Про це йшлося у його вечірньому зверненні.

-  Урядовці представлять параметри проекту, але я зараз зазначу деякі важливі пункти – політично важливі пункти. Перше. Понад трильйон гривень наступного року буде направлено на сектор безпеки й оборони. Це буде пріоритетом номер один, – заявив Зеленський.

Як зазначив президент, важливим пунктом у держбюджеті 2023 стануть соціальні зобов'язання, які мають бути забезпечені у повному обсязі. Уряду поставлено завдання забезпечити індексацію пенсій для всіх українських пенсіонерів. Ще одним пунктом у проекті буде максимальне скорочення некритичних видатків держави.

- Відповідно, уряд має представити програму скорочення видатків на державні підприємства, на апарат, на інституції, які не відповідають потребам цього особливого часу. Очікую від урядовців пропозицій, - сказав голова держави.

За його словами, при розробці держбюджету окрема увага буде приділена активізації економічних відносин. Крім збереження програми кредитування "5-7-9%" діятимуть інші програми на допомогу бізнесу. Також буде створено спеціальний фонд відновлення, який наповнюватиметься, зокрема, за рахунок конфіскованих російських активів.