Завантажити ще

МЗС: До ослаблення ЄС призводять спроби зруйнувати внутрішню єдність

МЗС: До ослаблення ЄС призводять спроби зруйнувати внутрішню єдність
Фото: ru.wikipedia.org/

До ослаблення Європейського Союзу призвела не війна, яку розв'язала Росія проти України, а спроби зруйнувати внутрішню єдність блоку. Про це написав у своєму фейсбуці речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

- Ми маємо сказати правду про те, що до послаблення Євросоюзу призводять спроби зруйнувати внутрішню єдність. Ніхто не повинен забувати: українці платять своїми життями за те, щоб в решті куточків Європи люди не бачили жахіттів війни.
Російська агресія - гібридна. Вона не зводиться лише до військової складової. Росіяни атакують українські міста і села крилатими ракетами і танками, а країни ЄС - захмарними цінами на газ та пропагандою, – заявив Ніколенко.

Як зазначив представник МЗС, напад Росії на Україну - це напад на увесь демократичний світ, демократичні цінності, право бути собою та самостійно визначати своє майбутнє.

- Марно сподіватися, що вийде відсидітися та вдати, що те, що твого сусіда розриває на шматки, тебе не стосується. Це не може бути так хоча б і через те, що на території України проживає понад 150 тис. українців угорського походження, турботу про яких системно підкреслює Будапешт.
Історія все розставить на свої місця. Імена тих, хто був на боці добра, і тих, хто на боці зла, будуть вписані у підручники, - наголосив він.

Йдеться про заяву міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто про те, що нібито "війна в Україні призвела до катастрофічного ослаблення Європи та Євросоюзу". Також політик заявив, що "лідери ЄС не змогли убезпечити людей у Європі від того, щоб вони не платили за війну, за яку взагалі не несуть відповідальності".