29 вересня
Завантажити ще

Зеленський: Росія спалює газ для ЄС, як людей в Україні

Зеленський: Росія спалює газ для ЄС, як людей в Україні
Фото: president.gov.ua

Росія спалює газ на кордоні з ЄС так само, як спалює людей в Україні. Про це Володимир Зеленський заявив на конференції «Шельфу північних морів» за участю премʼєр-міністра Норвегії Йонаса Гар Стьоре та підприємця Ілона Маска.

- Просто зараз Росія спалює поблизу з кордоном Фінляндії газу мінімум на 10 мільйонів євро щодня. Спалюється газ, який мав би надходити німецьким та іншим європейським споживачам. Росія не може зупинити його видобуток, не хоче відправляти європейцям, бо зацікавлена у кризі, і не має інших покупців. Тож просто спалює цей газ. Так само, як вони спалюють наших людей, - сказав президент України.

За словами Зеленського, Росія намагається завадити заповненню європейських газових сховищ перед зимою. Він закликав почати використовувати українські газосховища вже у цьому сезоні.

- На сьогодні, наприклад, у нас вільний обсяг 15 мільярдів кубів. Для України необхідно 3 мільярди додаткового резерву, який ми просимо зберігати в нас, а ще 12 мільярдів кубометрів – це може бути газ, необхідний взимку для безпеки усієї Європи. Ви можете допомогти нам. І це буде вашою допомогою і нам, і собі, - запропонував президент.

Володимир Зеленський запросив інвестувати у видобуток газу в Україні, у виробництво «зеленої» енергії та «зеленого» водню. За словами президента, родовища газу в Україні можуть відігравати для Європи таку ж стабілізаційну роль, як родовища Норвегії.

Зеленський також розповів про плани збільшити експорт електрики країнам Євросоюзу. Він зазначив, що вона значно дешевша, ніж наразі є на ринку. 

На початку серпня ЗМІ повідомили, що з кінця травня Росія спалює газ, призначений для експорту до ЄС, на кордоні з Фінляндією. Наприкінці місяця журналісти підрахували, що Росія щодня спалює газу на $10 мільйонів, який раніше йшов до Німеччини.

Новини по темі: Газ Володимир Зеленський