30 вересня
Завантажити ще

Зеленський: Росія спалює газ, щоб ускладнити усьому світу підготовку до зими

Зеленський: Росія спалює газ, щоб ускладнити усьому світу підготовку до зими
Фото: President.gov.ua

На енергоринку ситуація залишається дуже небезпечною через цинічний і прорахований газовий шантаж Росії. Замість постачання блакитного палива до європейських країн, Москва його просто спалює. Про це заявив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні.

- Замість того, щоб постачати газ на територію Європи згідно з контрактами, Росія навіть просто спалює його – і вже не один тиждень. Для чого вона це робить? Щоб ціни в Європі ще більше зросли, щоб звичайні європейці постраждали ще більше, і щоб усім на континенті було ще складніше підготуватися до зими, - сказав Зеленський.

За його словами, антиєвропейська політика є для російської сторони такою самою зброєю, як і бойова, а мішень - жителі Європи.

- Це прояв свідомої антиєвропейської політики, антилюдської політики Росії та наслідок старих помилок європейців, які не хотіли бачити, що «Газпром», російські газопроводи в обхід України – це така сама зброя для Росії, як танки, як артилерія, а мішень для них – кожен із нас, кожен у Європі, - наголосив президент.

Як зазначив Зеленський, зараз світу необхідно спільно захищатися від російської агресії, відповідаючи на будь-які провокації Москви в енергосфері та напрацьовуючи нові санкційні кроки.