Завантажити ще

На зустрічі ЄС у Празі можуть призупинити спрощений візовий режим із Росією

На зустрічі ЄС у Празі можуть призупинити спрощений візовий режим із Росією
Фото: Зображення Deniz Anttila із сайту Pixabay

Міністри закордонних справ країн-членів ЄС можуть наступного тижня призупинити угоду про спрощений візовий режим із Росією. Про це в неділю з посиланням на три офіційні особи, які беруть участь у переговорах, повідомила газета Financial Times, передає " НВ ".

Рішення глави МЗС планують ухвалити під час дводенної зустрічі у Празі, яка розпочнеться у вівторок. МЗС України 28 серпня повідомило, що 30-31 серпня за дорученням президента Володимира Зеленського міністр закордонних справ Дмитро Кулеба здійснить візит до Чехії з метою посилення санкційного тиску на Росію.

- У Празі Дмитро Кулеба візьме участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС, ключовою темою якої стануть візові обмеження для громадян РФ та восьмий санкційний пакет ЄС проти Росії, - розповіли у МЗС.

Угода, яку хочуть скасувати в ЄС, передбачає спрощення видачі віз для перебування не більше 90 днів. Це призведе до того, що росіянам необхідно буде подавати більше документів для отримання віз, що зробить цей процес дорожчим та збільшить час очікування на візу.

- Ми повинні послати сигнал російському населенню, що ця війна не є нормальною, це неприйнятно, - сказав високопосадовець ЄС, який брав участь у переговорах.

До кінця року щодо віз для росіян можуть бути прийняті "радикальніші рішення".

- Ми знаходимося у винятковій ситуації, яка потребує виняткових дій. Ми хочемо вийти за рамки припинення дії угоди про спрощення візового режиму, - наводить газета слова одного із джерел.

25 серпня Bloomberg повідомив, що Чехія запропонувала припинити спрощений візовий режим для росіян. Агентство називає ідею Чехії «компромісною». Латвія, Литва, Чехія та Естонія вже призупинили видачу віз росіянам, Данія та Нідерланди не видають короткострокові візи. Фінляндія з вересня скоротить кількість заяв на шенген, що приймаються від росіян. Візові обмеження не підтримують Німеччина, США, Португалія, Кіпр та Греція. Голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що заборона має бути вибірковою.