2 червня
Завантажити ще

Фінляндія на 90% зменшить видачу віз росіянам, щоб припинити "санкційний туризм"

Фінляндія на 90% зменшить видачу віз росіянам, щоб припинити
Фото: REUTERS

Фінляндія обмежить прийом російських віз до десяти відсотків від поточного рівня. Зміни набудуть чинності на початку вересня. Також фінський уряд готує спільне рішення з країнами Балтії щодо обмеження видачі російських віз країнами ЄС. Про це повідомив міністр закордонних справ Пекка Хаавісто, передає Yle.fi.

Пріоритет у видачі віз буде надаватися тим росіянам, хто звертається через сімейні обставини, роботу чи навчання. Таким чином уряд хоче обмежети "санкційний туризм", коли росіяни через Фінляндію їхали до Європи.

- Ми надаємо пріоритет членам сім’ї, тим, хто приїжджає до Фінляндії з метою роботи та навчання. Час для оформлення туристичних віз буде обмежено, наприклад, певними днями на тиждень або годинами на день, тож їхня кількість буде значно скорочена порівняно з нинішньою, - сказав Хаавісто.

Голова МЗС Фінляндії підтримує призупинення дії угоди про спрощення візового режиму між Росією та країнами ЄС. Це питання обговорять на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС наприкінці серпня.

Через напад Росії на Україну Чехія, Латвія, Естонія та Литва повністю припинили видавати візи росіянам. Данія видає візи лише для офіційних візитів. Видачу віз обмежили чи ускладнили Норвегія, Бельгія, Болгарія, Нідерланди, Словаччина, Мальта, Японія.