28 травня
Завантажити ще

США виступили проти загальної заборони на видачу віз росіянам

США виступили проти загальної заборони на видачу віз росіянам
Фото: aa.com.tr

Сполучені Штати ідхилили вимогу України про заборону візового режиму для всіх росіян. Та заявили, що не хочуть закривати шляхи притулку для російських дисидентів та інших «вразливих до порушень прав людини» осіб.  Про це пише Reuters з посиланням на речника Держдепу.

-США не хотіли б закривати шляхи до притулку та безпеки для російських дисидентів або інших осіб, які є вразливими до порушень прав людини. Ми також чітко дали зрозуміти, що важливо провести межу між діями російського уряду та його політикою в Україні та народом Росії, – заявив він.

Речник додав, що США "працюють з членами Альянсу та партнерами, щоб запровадити покарання, зокрема візові обмеження для кремлівських чиновників та їхніх людей". А також наголосив,  що США з  24 лютого 2022 року вже «вжили заходів щодо запровадження візових обмежень щодо майже 5000 осіб у відповідь на вторгнення Росії в Україну». В Держдепі пообіцяли, що продовжуватимуть виявляти осіб, причетних до вторгнення Росії, і сприятимемуть притягненню до відповідальності за їхню поведінку.  

Не всі країни такої думки, як США. Раніше МЗС Естонії запропонувало обговорити повну заборону на видачу віз росіянам на рівні ЄС. Очікується, що це питання вивчатимуть на зустрічі глав МЗС країн ЄС у Празі наприкінці серпня.

В свою чергу прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що влада країн ЄС має негайно припинити видавати туристичні візи російським громадянам, оскільки відвідування Європи – це привілей, а не право людини.