Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Ексголову львівського осередку "ОПЗЖ" підозрюють у держзраді

Ексголову львівського осередку
Фото: gp.gov.ua/

Суд заарештував колишнього голову львівської обласної організації партії "ОПЗЖ" Інну Іваночко, яку підозрюють у державній зраді. Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

- Силовиками викрито у держзраді колишнього голову обласної організації забороненої в Україні партії "ОПЗЖ" та громадської організації "Український вибір – право народу". Діючи за вказівками спецслужб країни агресора, підозрювана організовувала та особисто брала участь у проплачених масових заходах, які активно розповсюджували неправдиві дані для дестабілізації суспільно-політичних настроїв на Львівщині та зміни чинної влади в країні, - встановило слідство.

За версією прокуратури, з травня 2015 року до серпня 2022-го підозрювана організовувала науково-практичні конференції, семінари та вуличні акції з вимогами надання особливого економічного, культурного статусу Галичині та її від'єднання в окрему автономію.

- Для прикриття власної підривної діяльності, а також поширення дезінформації на користь агресора підозрювана використовувала журналістські посвідчення. А зв'язок із російськими кураторами підтримувала через соцмережі та електронну пошту, куди і надсилала звіти про проведену підривну діяльність, - підкреслили в Офісі генпрокурора.

Підозрюванній повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу "Державна зрада". Згідно з рішенням суду, вона перебуватиме під вартою.

У прокуратурі ім'я затриманої не називають, але львівське видання Zaxid.net пише, що йдеться про Інну Іваночко, яка керувала обласним осередком партії "ОПЗЖ", а також громадським рухом Віктора Медведчука "Український вибір – право народу".