28 травня
Завантажити ще

США збираються притягнути Лукашенка до відповідальності за підтримку війни РФ в Україні

США збираються притягнути Лукашенка до відповідальності за підтримку війни РФ в Україні
Фото: Okras//commons.wikimedia.org

Сполучені Штати продовжуватимуть притягувати режим білоруського диктатора Олександра Лукашенка до відповідальності за підтримку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про це йде мова в повідомленні посольства США в Білорусі. 

Згідно з заявою американських дипломатів,  зосередженість режиму Лукашенка виключно на збереженні влади «підірвала суверенітет Білорусі і поставила територію країни, її повітряний простір та інфраструктуру на службу військовим потребам Росії». Відомство підкреслило, що участь режиму Лукашенка у війні Росії проти України суперечить волі народу Білорусі.

- 24 лютого 2022 року білоруські демократичні сили дали зрозуміти, що білоруський народ проти вторгнення Росії в Україну, проти підтримки режиму Лукашенка в цій війні та проти спроб образити суверенітет і незалежність обох країн, - повідомили у посольстві.

Дипломати додали, що білоруські добровольці б'ються разом з українськими військами, захищаючи територію України.

- Білоруси вживають заходів щодо недопущення перекидання російських боєприпасів і військової техніки через територію Білорусі в Україну, - йдеться в заяві.

Дипломати також повідомили, що США продовжать притягати режим Лукашенка до відповідальності за порушення прав людини і політичні переслідування опозиції, а також за його підтримку війни РФ проти України.

Напередодні Лукашенко, який дозволяє російським військам регулярно обстрілювати Україну з своїх земель, побажав українцям «мирного неба, толерантності, мужності, сили та успіхів у відновленні гідного життя».