Завантажити ще

Посол України розчарований промовою Папи про “невинну жертву” Дугіну

Посол України розчарований промовою Папи про “невинну жертву” Дугіну
Фото: twitter.com/AndriiYurash

Посол України у Ватикані Андрій Юраш розчарований промовою Папи Римського через те, що він назвав Дар’ю Дугіну “невинною жертвою війни”. 

- Сьогоднішня промова Папи розчарувала і змусила задуматися над багатьма речами: не можна говорити в одних і тих же категоріях про агресора та жертву, ґвалтівника та зґвалтованого. Як можна назвати одного, точніше, одну з ідеологів російського імперіалізму невинною жертвою війни? Вона була вбита росіянами як сакральне жертвоприношення, і тепер вона на щиті війни, - написав Юраш у фейсбуці.

Як пише Reuters, для послів у Ватикані “дуже незвично” публічно критикувати Папу Римського. Франциск I на своїй загальній аудієнції в середу згадав «ту бідолашну дівчину, підкинуту в повітря бомбою під сидінням автомобіля у Москві». "Невинні платять за війну", - додав він.

В іншій частині свого звернення Папа Франциск закликав до конкретних кроків для припинення війни в Україні та запобігання ризику ядерної катастрофи на Запорізькій АЕС.

Авто з Дарʼєю Дугіною вибухнуло 20 серпня у Підмосковʼї. Вже 22 серпня ФСБ звинуватила у вбивстві громадянку України Наталію Вовк. Президент Володимир Зеленський спростував причетність Києва. Радники Офісу президента Михайло Подоляк та Олексій Арестович, а також секретар РНБО Олексій Данилов заявили, що до вбивства можуть бути причетні російські спецслужби.