Завантажити ще

Байден оголосив про найбільший пакет військової допомоги Україні - майже на $3 млрд

Байден оголосив про найбільший пакет військової допомоги Україні - майже на $3 млрд
Фото: twitter.com/POTUS

Джо Байден привітав Україну з Днем Незалежності від усього американського народу, а також оголосив про найбільший пакет військової допомоги. Заява президента США опублікована на сайті Білого дому.

- Сполучені Штати Америки віддані підтримці народу України, який продовжує боротьбу за захист свого суверенітету. У рамках цього зобов’язання я з гордістю оголошую про наш найбільший на сьогоднішній день транш допомоги у сфері безпеки - близько 2,98 мільярда доларів США у вигляді зброї та спорядження, які будуть надані в рамках Ініціативи сприяння безпеці Україні, - йдеться у повідомленні Байдена.

За словами американського президента, це дозволить Україні отримати системи протиповітряної оборони, артилерійські системи та боєприпаси, безпілотні авіаційні комплекси та радари, щоб вона могла продовжувати захищати себе у довгостроковій перспективі.

Джо Байден зазначив, що за останні півроку українці надихнули світ своєю надзвичайною мужністю та відданістю свободі. Вони рішучі та сильні перед обличчям повномасштабного вторгнення Росії до України. І сьогоднішній день – це не лише свято минулого, але й гучне підтвердження того, що Україна з гордістю залишається – і залишатиметься – суверенною та незалежною державою.

- Я знаю, що цей День Незалежності є гірко-солодким для багатьох українців, оскільки тисячі були вбиті або поранені, мільйони були вимушені залишити свої домівки, і так багато інших стали жертвами російських звірств та нападів з боку Росії. Але шість місяців невпинних атак лише зміцнили гордість українців за себе, за свою країну та за тридцять один рік незалежності. Сьогодні і кожного дня ми стоїмо разом з українським народом, щоб проголосити, що темрява, яка керує самодержавством, не зрівняється з полум’ям свободи, яке освітлює душі вільних людей усюди. Сполучені Штати, у тому числі горді американці українського походження з нетерпінням чекають на те, що найближчими десятиліттями вони продовжать прославляти Україну як демократичну, незалежну, суверенну й процвітаючу державу, - сказав американський лідер.

Про те, що США підготували найбільший пакет військової допомоги Україні у розмірі майже $3 мільярдів, 23 серпня повідомило американське інформаційне агентство Associated Press. 8 серпня Україні було надано найбільший на той момент пакет військової допомоги США у розмірі $1 млрд.