Завантажити ще

США нададуть Україні найбільший пакет військової допомоги на $1 млрд

США нададуть Україні найбільший пакет військової допомоги на $1 млрд
Фото: Getty Images

Президент США Джо Байден санкціонував новий пакет допомоги Україні на суму до $1 млрд. Про це повідомив речник Пентагону Тодд Брессейд.

- Щоб задовольнити потреби України на полі бою, що постійно змінюються, Сполучені Штати продовжуватимуть співпрацювати зі своїми союзниками та партнерами, щоб надати Україні ключові засоби, налаштовані на зміну ситуації, - заявили у Пентагоні.

Пакет є найбільшим одноразовим вилученням зброї та техніки США. Він включить додаткові боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем HIMARS, 75 000 артилерійських снарядів калібру 155 мм, 20 мінометних систем калібру 120 мм та 20 000 боєприпасів до них, боєприпаси для зенітно-ракетних комплексів NASAMS, 1000 Javelin та сотні протитанкових систем AT4, 50 броньованих медичних автомобілів, протипіхотні боєприпаси Claymore, вибухові речовини С-4, підривні боєприпаси та підривне обладнання, а також медичне приладдя, зокрема аптечки, бинти, монітори та інше обладнання.

З моменту приходу до влади президента Байдена США виділили Україні близько $9,8 млрд допомоги у сфері безпеки. З 2014 року США виділили Україні понад $11,8 млрд військової допомоги.