Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Ердоган після зустрічі з Зеленським подзвонить Путіну, щоб обговорити ситуацію на ЗАЕС

Ердоган після зустрічі з Зеленським подзвонить Путіну, щоб обговорити ситуацію на ЗАЕС
Фото: president.gov.ua

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган обговорить з президентом Росії Володимиром Путіним ситуацію навколо Запорізької атомної електростанції. Про це він заявив турецьким журналістам, пише CNN Turk.

- Це була моя перша поїздка до України після початку війни. Під час наших зустрічей з паном Зеленським ми обговорили всі аспекти наших двосторонніх відносин. Тема Запоріжжя не випадкова. По-перше, Міжнародне агентство з атомної енергії має уважно стежити за цією ситуацією і взяти на себе певний тягар щодо того, що потрібно зробити. Тому що це загроза. Я сказав: "Ми не хочемо побачити Чорнобиль". Ми будемо обговорювати це питання з паном Путіним, і ми будемо просити його конкретно про це, щоб Росія виконала свою роль у цьому плані як важливий крок до миру у всьому світі. Їм потрібно зробити цей крок, — наголосив Ердоган.

Ердоган 19 серпня зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським та Генсеком ООН Антоніу Гутеррешем у Львові. Головними темами переговорів стали ситуація на ЗАЕС, звільнення українських військовополонених та експорт зерна. За результатами зустрічі Туреччина зобов'язалася взяти участь у повоєнній відбудові України.

З 5 серпня росіяни регулярно обстрілюють територію ЗАЕС. МАГАТЕ, основна міжнародна організація в царині ядерної енергетики, висловила стурбованість обстрілами та закликала військових з обох сторін проявити "максимальну стриманість" поблизу ЗАЕС. Доступу до об'єкта співробітники МАГАТЕ не мають. Президент України Володимир Зеленський назвав поведінку росіян ядерним тероризмом і закликав світ визнати Росію державою-спонсором тероризму.