Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Мінкульт: існує загроза втрати кіноколекції через реорганізацію Довженко-Центру

Мінкульт: існує загроза втрати кіноколекції через реорганізацію Довженко-Центру
Фото: t.me/otkachenkokyiv

Міністерство культури та інформаційної політики обговорить реорганізацію Довженко-Центру з Кабінетом міністрів і Державним агентством з питань кіно. Про це йдеться у заяві відомства. 

У Мінкульті заявили, що Держкіно мало погодити рішення про реорганізацію центра з МКІП, бо кіноколекція центру є національною культурною спадщиною.

- Ми стурбовані загрозою цілісності колекції Довженко-Центру. Запиту на погодження щодо передачі колекції іншій юридичній особі станом на сьогодні ми не отримували. Наші фахівці обговорили ситуацію з ДП «Національний центр Олександра Довженка», а сьогодні ми ініціювали обговорення  з Кабміном і Держкіно щодо можливих варіантів вирішення питання. Наразі бачимо щонайменше два варіанти можливих рішень, – повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Заступниця міністра Галина Григоренко зазначила, що колекція формувалась у Довженко-Центрі з 90-х років. 

17 серпня у Довженко-Центрі заявили, що Держкіно їх ліквідує, а всі фільми з колекції та майно мають бути передані “сплячій” державній установі Науковий центр кінематографії України.

У Держкіно запевнили, що не ліквідують, а реорганізують Довженко-Центр, бо він нібито збитковий та неефективний. Також рішення дозволить центру “приділити більшу увагу розвитку музейної справи та кінокультури”.