17 травня
Завантажити ще

У Держкіно запевнили, що не ліквідують, а реорганізують Довженко-Центр

У Держкіно запевнили, що не ліквідують, а  реорганізують Довженко-Центр
Фото: facebook.com/dovzhenko.centre

Державне агентство з питань кіно відреагувало на звинувачення у ліквідації Довженко-Центру. У ДержКіно запевнили, що їх наказ передбачає лише реорганізацію. Це дозволить центру “приділити більшу увагу розвитку музейної справи та кінокультури”.

- При реорганізації будь-якої установи в жодному разі не йде мова про звільнення чи розпуск працівників. У таких випадках за трудовим законодавством всім працівникам пропонується місце роботи на аналогічних посадах у новій структурі. Працівник має право вирішувати чи буде він працювати далі, чи прийме інше рішення, наприклад, бути переведеним до іншої організації, - розповіли в агентстві.

При реорганізації центру буде утворено три окремих юридичних особи. Серед них державне підприємство "Українська анімаційна студія". Повноваження щодо архівування фільмів передадуть до державної установи "Науковий центр кінематографії України". У ДержКіно заявили також, що одна з причин реорганізації  - заборгованость центру. Вона складає близько 300 000 грн. 

У середу у Довженко-Центрі заявили, що Державне агентство з питань кіно видало наказ про їх реорганізацію. За словами команди, де-факто це означає ліквідацію національного кіноархіву, бо всі фільми з колекції центру мають бути передані “сплячій” установі - Науковому центру кінематографії України.

Новини по темі: Держкіно