3 жовтня
Завантажити ще

Зеленський: Українців не попередили про вторгнення РФ в Україну, щоб уникнути паніки та хаосу

Зеленський: Українців не попередили про вторгнення РФ в Україну, щоб уникнути паніки та хаосу
Фото: reutersconnect.com

Якби влада попередила українців ще у жовтні про те, що Росія готується до вторгнення в Україну, наша країна не вистояла б і три дні. Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю The Washington Post.

- Якби ми про це повідомили, тоді я втрачав би 7 мільярдів доларів на місяць починаючи з жовтня минулого року, і до моменту, коли росіяни напали, вони б нас захопили за три дні. Якби це сталося, то у жовтні – не дай боже в опалювальний сезон – нічого б не залишилося. Нашого уряду не було б, я впевнений на 100 відсотків. Ну, забудьте про нас, – сказав президент.

За словами президента, якби влада повідомила українців, що нашій країні загрожує війна з РФ, тоді всередині України почалися б політична війна і хаос.

- Була б політична війна всередині країни, бо ми б не втрималися на 5-7 мільярдів доларів на місяць. Я не кажу, чия це була ідея, але в цілому наше внутрішнє відчуття було вірним: якщо ми посіємо хаос серед людей перед вторгненням, росіяни нас зжеруть. Тому що під час хаосу люди тікають із країни, - наголосив він.

Як зазначив глава держави, втрата 7 мільярдів доларів щомісяця стала б великою війною для України.

- Одна річ, коли хаосом керують, і це у воєнний час - інакше керуєш державою. Ви можете відкрити кордон, закрити кордон, атакувати, відступити, боронитися. Ви можете контролювати свою інфраструктуру. І зовсім інша справа, коли у вас немає воєнного стану чи режиму НП, а є держава, якою управляє величезна кількість різних чиновників та установ. А мінус 7 мільярдів доларів на місяць, навіть без зброї, це вже велика війна для нашої країни, - сказав Зеленський.

Також президент розповів, що західні країни попереджали про можливе вторгнення РФ до України лише загальними фразами, конкретних даних від інших держав до нашої влади не надходило.

- Усі кажуть, що ми вас попереджали, а ви попереджали загальними фразами. Коли ми сказали, дайте нам конкретну інформацію — звідки вони приїдуть, скільки людей тощо — вони мали стільки ж інформації, скільки й у нас. І коли я сказав: "Добре, якщо вони йдуть звідси і тут будуть важкі бої, чи можемо ми отримати зброю, щоб їх зупинити?" Ми цього не отримали. Навіщо мені всі ці попередження? – каже він.

Водночас український лідер наголосив, що напередодні початку війни в Україні влада не вводила обмеження на виведення власних коштів незважаючи на можливе падіння економіки.