Завантажити ще

Китай оголосив нові навчання після приїзду американської делегації на Тайвань

Китай оголосив нові навчання після приїзду американської делегації на Тайвань
Фото: twitter.com/MOFA_Taiwan

Через приїзд членів Конгресу Сполучених Штатів на Тайвань китайська влада розгорнула нові військові навчання навколо остріва. Про це пише " Європейська правда ".

- В оборонному відомстві Китаю заявили, що мета навчань - "рішуча відповідь та стримування проти змови та провокації між США та Тайванем". Невідомо, чи вже почалися анонсовані маневри, оскільки цього разу, на відміну від попередніх, деталей щодо часу та зони проведення не надали, - зазначено в повідомленні.

Напередодні речник МЗС Китаю Ванг Венбін заявив, що Китай "вживе рішучих і сильних заходів щодо захисту національного суверенітету і територіальної цілісності". Також він звинуватив "групу американських політиків" у намірах підірвати принцип "єдиного Китаю".

Ситуація навколо Тайваню загострилася після приїзду на острів спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі на початку серпня. Тоді МЗС Китаю висловило протест послу США Ніколасу Бернсу і оголосило чотириденні військові навчання навколо Тайваню. Пзе Пекін ввів санкції проти Пелосі та її родичів. 14 серпня на Тайвань прибула делегація, до складу якої увійшли п'ятеро членів Конгресу США, а очолив її – сенатор-демократ від штату Массачусетс Ед Маркі.