Завантажити ще

За час дії "зернового коридору" з українських портів вже вийшли 16 суден

За час дії
Фото: facebook.com/oleksandr.kubrakov

За час дії домовленостей про "зерновий коридор" з українських портів вийшли вже 16 суден із зерном для семи країн на трьох континентах - Європа, Азія та Африка. Про це повідомив президент України у відеозверненні.

- На борту майже півмільйона тонн агропродукції: кукурудза, пшениця, соняшникова олія, соя та інші товари, абсолютно необхідні світовому ринку. Це вже дало змогу знизити гостроту продовольчої кризи, дало певну надію на спокій країнам – споживачам нашої агропродукції. І в перспективі може допомогти повністю зняти продовольчу кризу з глобального порядку денного. Вже прибув і перший корабель під завантаження в межах Світової продовольчої програми ООН – це постачання зерна зокрема для Ефіопії, де особливо жорстока ситуація з голодом. Зараз судно готується до відправлення з порту «Південний», - розповів президент.

Зеленський підкреслив, що за неповних два тижні з трьох портів вдалося експортувати такий обсяг зерна, який дорівнює всьому аграрному експорту автотранспортом за липень і більш як двом третинам експорту залізницею за минулий місяць.