Завантажити ще

Сили оборони закликали не допустити судилища над захисниками Маріуполя

Сили оборони закликали не допустити судилища над захисниками Маріуполя
Фото: REUTERS/Олександр Єрмоченко

Сили безпеки та оборони зробили спільну заяву щодо долі полонених захисників Маріуполя. Вони закликали увесь цивілізований світ не допустити судилища над українськими героями. Заяву оприлюднило Держспецзв'язку.

- Операція з порятунку 2,5 тисячі захисників Маріуполя була єдиним можливим варіантом, щоб зберегти життя нашим героям. Альтернативи як екстракшн не було, стояв вибір: операція з порятунку чи загибель на «Азовсталі», насамперед тяжкопоранених. Адже запаси необхідних медикаментів закінчувалися, – зазначили українські військові та силовики.

Сили оборони нагадали, що саме тяжкопоранених вдалося врятувати першими під час обміну у червні: 144 особи, з яких 95 – захисники Маріуполя, вже повернули. Більшість були тяжкопоранені і потребували термінової медичної допомоги. Наразі вони отримали необхідну медичну допомогу та реабілітацію.

Захисники України запевнили, що наразі усі державні інститути працюють над тим, щоб повернути героїв Маріуполя та всіх українців, які перебувають у полоні ворога. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими продовжує працювати 24/7 для звільнення українських захисників та захисниць із полону, розшуку осіб, які зникли безвісти за особливих обставин, запевнили вони.

- У той же час ми підтримуємо зв'язок із сім'ями полонених військовослужбовців та виконуємо зобов'язання щодо їх соціального захисту. Проте Російська Федерація не дотримується зобов'язань, нехтує домовленостями, не визнає міжнародних норм і правил ведення війни. З огляду на це питання обміну полоненими є складним та чутливим. Зі свого боку Україна постійно посилює публічну комунікацію з нашими партнерами, звертається до міжнародних організацій та світових лідерів, привертає увагу світу до дій, які вчиняє ворог до українських військових, що перебувають у полоні, - зазначили вони.

Українські захисники закликали увесь цивілізований світ не допустити анонсованого росіянами судилища у Маріуполі над українськими захисниками та захисницями. Вони вимагають негайно направити представників Організації Об'єднаних Націй, Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць, де містяться українські військовополонені, насамперед - Оленівки.

У Маріупольській міськраді раніше розповідали, що російські окупанти обладнують тюремні клітки на сцені філармонії у Маріуполі, щоб влаштувати показовий "судовий процес" над військовополоненими, зокрема над бійцями "Азова". Міський голова Вадим Бойченко, коментуючи це, зазначив, що російські окупанти продовжують нехтувати всіма міжнародними нормами.